/  / Rusza produkcja modelu Ford Kuga

Rusza produkcja modelu Ford Kuga

Ford|(2008-02-27 11:01)
null
© Ford
nullnullnullnullnullnullnullnull

26 lutego w niemieckiej fabryce w Saarlouis oficjalnie rozpoczęła się produkcja modelu Ford Kuga. Zdaniem wielu specjalistów branży motoryzacyjnej, będzie to jedna z najciekawszych premier na rynku samochodowym bieżącego roku.

W tym roku koncern zamierza wyprodukować w niemieckim obiekcie około 45 tys. egzemplarzy Kugi. Stanowi to prawie 10% wolumenu rocznej produkcji tej fabryki.

Kuga bazuje na cenionej platformie samochodów kompaktowych Forda, dobrze wypróbowanej zarówno w modelu Focus, jak i w C-MAX. "Mamy dobrze ugruntowaną ofertę, którą wykorzystujemy jako podstawę, a nasza strategia wykorzystywania tych samych konstrukcji w ramach Ford Motor Company zapewnia nam lepsze możliwości opracowywania produktów niszowych, takich jak Ford Kuga - powiedział Gunnar Herrmann, dyrektor pionu samochodów kompaktowych w Ford of Europe.

Obok inteligentnego, stałego napędu na wszystkie koła Haldex, dostępnego w obydwu wersjach modelu wraz z wypróbowanym zespołem napędowym, oferowana będzie wersja z napędem na przednie koła, idealna dla tych kierowców, którym podoba się styl i prezencja Forda Kuga, a nie potrzebują napędu na wszystkie koła. Dostępne będą dwie różne wersje Forda Kuga, z dodatkowymi opcjami umożliwiającymi kierowcy dostosowanie samochodu do swoich potrzeb.

Standardowy elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy (ESP) połączony z aktywnym układem zabezpieczającym przed przewróceniem pojazdu (ARM) oraz system ABS z elektronicznym rozkładem sił hamowania (EBD) to tylko dwa z ważnych układów wspomagających kierowcę w nowym Fordzie Kuga.

Stylowy i atrakcyjny Ford Kuga to kolejna demonstracja nowego kierunku rozwoju przyjętego przez Ford of Europe. Świeża i nowoczesna stylistyka to punkt wyjścia, a zastosowane technologie spełniają obietnicę sugerowaną przez wygląd samochodu. Nowy Ford Kuga oferuje wysoki poziom bezpieczeństwa, doskonałą jakość materiałów i wykonania, konkurencyjną dynamikę jazdy oraz własności jezdne charakterystyczne dla pojazdów typu crossover. Wysoko umieszczone siedzenia, opcja inteligentnego napędu na wszystkie koła i duże schowki sprawiają, że Ford Kuga jest bardzo atrakcyjną propozycją.

"Ford Kuga podniesie poprzeczkę w segmencie pojazdów typu crossover - powiedział Stephen Odell, wiceprezes Ford of Europe ds. marketingu, sprzedaży i serwisu. Samochód zawdzięcza swój wygląd, zaskakujący potencjalnych klientów w salonie wystawowym, naszej stylistyce kinetic design."
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane